Home Aktualitet Video/ Plas protesta te ‘Maratona e Tiranës’, të rinjtë shfaqen me pankarta: Duam ujë

Video/ Plas protesta te ‘Maratona e Tiranës’, të rinjtë shfaqen me pankarta: Duam ujë

nga Editor

Sot po zhvillohet maratona  e vrapit në kryeqytet, ku shumë persona po marrin pjesë.

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj mbajti një fjalim para qytetarëve dhe 2500 vrapuesve për rëndësinë e këtij eventi sot.

Mirëpo, në sfond janë parë shumë të rinj të cilët kanë protestuar për ujë.

Duam ujë”, “Vrapo për ujë” janë thirrjet e të rinjve dhe qytetarëve, të cilat Veliaj përpiqet t’i anashkalojë duke vijuar me fjalimin. Po thirrjet e të rinjve dëgjohen qartazi dhe ata kanë vërshuar edhe në maratonë.

Qytetarët kanë zgjedhur një kauzë më të madhe për të vrapuar në maratonën e Tiranës, protestojnë për mungesën e ujit: Tirana do ujë.

Posted by Ina K. Zhupa on Sunday, October 13, 2019

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!