Video/ Plas protesta te ‘Maratona e Tiranës’, të rinjtë shfaqen me pankarta: Duam ujë

Read Time:28 Second

Sot po zhvillohet maratona  e vrapit në kryeqytet, ku shumë persona po marrin pjesë.

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj mbajti një fjalim para qytetarëve dhe 2500 vrapuesve për rëndësinë e këtij eventi sot.

Mirëpo, në sfond janë parë shumë të rinj të cilët kanë protestuar për ujë.

Duam ujë”, “Vrapo për ujë” janë thirrjet e të rinjve dhe qytetarëve, të cilat Veliaj përpiqet t’i anashkalojë duke vijuar me fjalimin. Po thirrjet e të rinjve dëgjohen qartazi dhe ata kanë vërshuar edhe në maratonë.

https://www.facebook.com/1013310425407030/posts/3119554404782611/
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Pasi foli në emër të Venecias, Balla propozon Rezolutë në parlament kundër lajmeve të rreme
Next post Burg banorëve të Unazës së Re, reagon Basha: Vendimi me urdhër të Ramës, të bashkohemi në protestë në orën 18:00