Home Aktualitet Nga Saranda në Tropojë, Lulzim Basha thyen rekordin, shkon në 9 qytete nga jugu në veri

Nga Saranda në Tropojë, Lulzim Basha thyen rekordin, shkon në 9 qytete nga jugu në veri

nga Editor

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbërritur në Tropojë, duke përfunduar turin e tij ‘9 qytete’ të nisur mëngjesin e sotëm në Sarandë.

Ky tur është një rekord përsa i përket një fushate politike, pasi asnjë lider politik nuk e ka bërë një gjë të tillë në Shqipëri më parë.

Basha ka zhvilluar 9 takime në 9 qytete nga jugu në veri, nga ku ka marë fuqinë dhe optimizmin, se në 25 prill shqiptarët do votojnë për numrin 9, Partinë Demokratike, do votojnë për ndryshimin.

Lajme te ngjashme