Maliqi: Tu bëftë dita 1000 o Enveri ynë!

Read Time:2 Minute, 3 Second

Nga Lefter Maliqi.
Rrofsh sa malet o bunker shkemb graniti!
Tallu, ke te drejte te rrish ne avione luksoze, ne hotele luksoze neper bote, ne bunker luksoz, kur s’ke ku i pastron parate ti dhe qeveria Rilindase qe drejton dhe qe eshte nje bande qe s’ka lidhje me PS-ne.
Tallu me kete popull te sfilitur! E varferove, e mashtrove, e shpopullove, e shthure rininë, u vrave shpresat teksa shohin perdite vrasje, droge, korrupsion, vjedhje, grabitje, gjoba, dhune ne familje, shantazhime, familjare te humbur,etj.
I zaptove institucionet pothuaj te gjitha. Deputetet i ktheve ne dele e po keshtu po kthen edhe popullin, ate qe ka mbetur, se rinia ka ikur ne emigrim. Aktro dhe mashtro! Fyej e injoro! Dhuno dhe shantazho! Eshte dita jote, momenti yt, koha jote.
Shpejt do kesh stuhi dhe do te te shkulin me gjithe bunker,me tao-tao e mamice, me timonin e tepsine, me banden e rilindjes, me gjithe faqezinjte qe dikur ishin kuqezi dhe qe i ke marre me qera nga banda e Rilindjes, ata qe e kthyen ne dyqan KLD-ne dikur, ti i perdor per te share opoziten e LSI-ne, ashtu sic sponsorizon shume media e portale te tjera te kapura nga banda jote Rilindase.
S’do kete me Xibrakë, as konteniere me droge, as Tojota Yaris, as avion me droge, as Aviostar me cmime 1800€ per ore, as hotele luksose, as koncesione 20 milion Euro per kilometer.
Shantazho dhe kerceno opoziten,artistet,gazetaret,prokuroret e gjyqtaret,studentet dhe kundershtaret brenda llojit, ia ke kaluar Skenderbeut, o Sulltan! Po sheh endrra dhe po kercenon edhe Europen pasi ç’nuk the per Presidentin Trump para votimit, se do ishte fatkeqesi e botes po te fitonte,e cilesove si te cmendur.
Po plakesh para kohe Edi, po na kujton Enverin ne Drilon ne vitet 80, kur e mbanin me karroce kur u semur nga mbidoza e sheqerit(diabeti) dhe jo nga mbidoza e droges ,pasi e zuri haka e Mehmetit, Kadriut e shokeve te partise qe i eleminoi. Kurse ti, piktor, ke mekate te medha, se ke eleminuar jo vetem shoket, jo vetem i ke burgosur dhe perjashtuar disa, por ke marre shume jete njerzish keto 6 vjet, ke burgosur fukarenj, ke droguar e shthurur rinine, shpopullove vendin, ke torturuar, stresuar, mjeke, infermiere, artiste, studente, opozitare, socialiste.
Mbingopja po te semur rende piktor. S’po te mbajne dot ne kembe as shallvaret, as atletet, as mjekra e gjate si Sadami apo Bin Landeni✌️✊💪👎

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Braimllari: Edi Rama përdor policine jo për të luftuar krimin , por për të shtypur protestat
Next post Mesazh me vargjet e Kipling/ Vasili: “Shqipërisë i duhen burra të vërtetë”