Home Aktualitet Meta: Shkëlqim Selami u largua 5 vjet më parë nga LSI sepse e prekte ligji i dekriminalizimit

Meta: Shkëlqim Selami u largua 5 vjet më parë nga LSI sepse e prekte ligji i dekriminalizimit

nga Editor

Presidenti Ilir  Meta i ftuar në Opinion ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me ish-deputetin e lSI-së Shkëlqim Selami , ku sipas presidentit ishte subject i ligjit të dekriminalizi.

Meta: Cim Selami hyri ne LSI si djale sportist, por nuk na tha qe ishte me te kaluar kriminale.
Kur doli ligji i dekriminalizimit me kerkoi qe te mos ta perjashtoja, por LSI nuk i kishte asnje detyrim ketij individi te kriminalizuar qe e kishte mashtuar partine per te kaluaren e tij.
Eshte nje fytyre ordinere, qe e njeh gjithe Vlora per veprimtarine kriminale dhe nuk ja vlen me asnje sekonde te merrem me kete ordiner si Selam Çimka.

Lajme te ngjashme