Home Aktualitet “Besa-besë e sy më sy”, Luan Rama përkrah të riut : Vjen nga PS e bashkohet me LSI-në

“Besa-besë e sy më sy”, Luan Rama përkrah të riut : Vjen nga PS e bashkohet me LSI-në

nga Editor

Drejtuesi politik i LSI-së në Vlorë, Luan Rama ka dhënë një tjetër mesazh për zgjedhjet e 25 prillit, ku këtë herë është shfaqur krah një të riu nga Turqia, por që është rritur në Vlorë. Gafuri sipas Ramës, ka qenë pjesë e PS-së por që tashmë mbështetet LSI-në. ”Me Gafurin, vlonjatin sypatrembur që edhe pse nga Turqia, prej nga ku është larguar kur ishte vetëm dy vjeç, ndjehet po aq vlonjat sa vlonjatët. Vjen nga PS e bashkohet me LSI-në, për të ecur sëbashku besa-besë e sy më sy, me shpirt dhe zemër për LSI-në dhe për Shqipërinë”,-shkruan Luan Rama.

Postimi i plotë

25 prilli, dita e madhe e fitores:

BESA-BESË E SY MË SY

PËR LSI-në DHE SHQIPËRINË

Me Gafurin, vlonjatin sypatrembur që edhe pse nga Turqia, prej nga ku është larguar kur ishte vetëm dy vjeç, ndjehet po aq vlonjat sa vlonjatët.

Vjen nga PS e bashkohet me LSI-në, për të ecur sëbashku besa-besë e sy më sy, me shpirt dhe zemër për LSI-në dhe për Shqipërinë.

Lajme te ngjashme