Home Aktualitet Përdorimi i të dhënave të qytetarëve, SPAK nuk shkon te PS-ja, por zbarkon në zyrat e portalit

Përdorimi i të dhënave të qytetarëve, SPAK nuk shkon te PS-ja, por zbarkon në zyrat e portalit

nga Editor

Prokuroria e Posaçme ka nisur verifikimet pas publikimit të informacioneve lidhur me përdorimin e të dhënave të qytetarëve nga Partia Socialiste. Prokuroria ka shkuar në zyrat e Lapsi.al për të sekuestruar serverin pas publikimit të disa prej të dhënave për database-in ku ndodhen të dhënat e qytetarëve.

Kreu i SPAK Arben Kraja deklaroi sot se kanë filluar verifikimet dhe do ketë përgjigje patjetër lidhur me akuzat e ngritura për të cilat ka dhe një padi.

Lajme te ngjashme