Home Aktualitet Vangjel Tavo: 25 prilli është dita e drejtësisë së zemërimit 8 vjeçar kundër varfërisë dhe keqqeverisjes

Vangjel Tavo: 25 prilli është dita e drejtësisë së zemërimit 8 vjeçar kundër varfërisë dhe keqqeverisjes

nga Editor

Kryesuesi i listës së LSI në Gjirokastër, Vangjel Tavo shprehet se të rinjtë që votojnë për herë të parë do të vendosin në 25 prill kundër Rilindjes. Në një postim në Facebook, Tavo ndan mesazhin e një të riu nga Gjirokastra, i cili shprehet se mllefi dhe zemërimi i qytetarëve kundër kësaj mazhoranca do të derdhet në kutitë e votimit më 25 prill.
Mesazhi i plotë i Vangjel Tavos:


Më 25 prill votoj për herë të parë,” më tha një i ri sot. “Do votoj jo vetëm me shenjën X në kutinë e fletës së votimit, por edhe me një mllef e inat të madh kundër kësaj qeverie që më la prindërit pa punë dhe më largoi shokët jashtë shtetit.”
Miq, të rinj e të reja, banorë të nderuar të qarkut tonë.
25 prilli është dita e drejtësisë së zemërimit 8 vjeçar të familjeve të thjeshta kundër varfërisë, shpopullimit dhe keq-qeverisjes.
Edhe pak ditë dhe do e ndryshojmë këtë realitet.
Jua kam premtuar dhe do e mbaj fjalën deri në fund.
Vangjel Tavo

Lajme te ngjashme