Basha nxjerr videon për Ramën: Premtoi ulje taksash, rriti papunësinë, varfërinë dhe korrupsionin

Read Time:1 Minute, 8 Second

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon sulmet ndaj kryeministrit Edi Rama duke e kritikuar për formën dhe mënyrën se si po qeverisë vendin. Me një video të shpërndarë në “Facebook”, lideri demokrat thotë se Rama premtoi mirëqeverisje dhe ulje taksash para se të vinte në pushtet, por pasi fitoi këtë besim nga votuesit, ai mbolli varfëri, korrupsion dhe rritje taksash për të gjithë.

“Gënjeshtari Kronik premtoi mirëqeverisje dhe ulje taksash por solli varfëri, korrupsion dhe rritje taksash rekord në 30 vite! Kush harron prapë e pëson! #ShqipëriaSiEuropa #HajdutiPsiqik #RamaIk”-shkruan Basha .

Të dhënat në videomesazh:

EDI RAMA ËSHTË MASHTRUES. AI NUK MBAJTI PREMTIMET, ME TË CILAT ERDHI NË PUSHTET. Rama 2013: Taksat patjetër do të ulen për 95% të shqiptarëve

FAKT

TAKSAT U RRITËN PËR 95 % TË SHQIPTARËVE. PAGUAJMË MË SHUMË 1.9 MILIARDË EURO TAKSA.

Premtimi RAMA: Do të heqim taksën 20% për bukën, do ta heqim taksën qumështin, do ta heqim taksën 20% për vezën, për miellin, për vajin, për sheqerin, dhe orizin”

FAKT

EDI RAMA MASHTROI. ASNJË NGA TAKSAT E PREMTUARA AS NUK U UL, AS NUK U HOQ. BORXHI ZYRTAR U RRIT NGA 61% NË 71%. 3.2 MILAIRDE EURO PPP JANË BORXH I FSHEHUR

NË 6 VJET, EDI RAMA VODHI DHE SHPËRDOROI 4.6 MILIARDË EURO OSE SA BUXHETI NË 1 VIT.

https://www.facebook.com/166424440075412/posts/2679115818806249/
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Të lidhur me zinxhir, protesta ndryshe e banorëve të Astirit
Next post Banori: Unë jam i majtë por Rama është maskara. Protestë deri në vdekje