Të lidhur me zinxhir, protesta ndryshe e banorëve të Astirit

Read Time:25 Second

Forca të shumta policie, kanë krijuar kordon mbrojtës në anë të rrugës, për të mos lejuar që protestuesit e Astirit të dalin në mes të saj.

Pasditen e kësaj të shtune, banorët e “Unazës së Re”, nuk kanë bllokuar rrugën, ashtu siç kanë bërë gjatë këtyre 12 muajve, por në mënyrë simbolike kanë lidhur duart me zinxhir. Protesta e tyre është zhvendosur në trotuar, ku të pranishëm janë edhe forca të shumta policie që i kanë ndalur banorët të bllokojnë kalimin e automjeteve.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Rama-Lleshaj po sillen si shtet i ISIS-it
Next post Basha nxjerr videon për Ramën: Premtoi ulje taksash, rriti papunësinë, varfërinë dhe korrupsionin