Home Aktualitet Ramën dhe “specialistët” e tij i përgënjeshtron për vaksinën kineze Covid, vetë Kina

Ramën dhe “specialistët” e tij i përgënjeshtron për vaksinën kineze Covid, vetë Kina

nga Editor

Drejtuesi politik i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar nëpërmjet një postimi në Facebook, për vaksinat kineze.

Postimi i plote

Ramën dhe “specialistët” e tij i përgënjeshtron për vaksinën kineze Covid vetë Kina nepermjet Drejtorit te Pergjithshem per Kontrollin e Semundjeve, Gao Fu.Ai deklaron se Vaksinat kineze kane nivel shume te ulet mbrojtje e efikasiteti, reth 50%, nen shifrat e lejuara kjo, larg standarteve edhe te OBSh.Te presim dhe pak dite cfare do te deklaroje vete Kina edhe per efektet e pa desheruara te atyre vaksinave.Nderkaq pyetje e shqetesimi behet edhe me i thelle e i paqarte duke ritur dyshimet per keto vaksina te pa certifikuara dhe te futura ne Shqiperi “kontrabande”:— Po vaksinat kineze te ardhura ne Shqiperi nepermjet Turqise a mos kane karakteristika edhe me negative?—Kush garanton per keto vaksina, aq me shume jo te importuara direkt edhe nga ai prodhues krejt jashte standarteve?Dikush duhet te pergjigjet e te mbaje pergjegjesi se shqiptaret nuk jane “kavie”.Nderka Prokuroria duhet te veproje se sa per ate Komitet…

Lajme te ngjashme