Home Aktualitet Terror policor te ‘Astiri’/ Këlliçi: As Turqia nuk ka ndërhyrë me kaq shumë trupa në Siri

Terror policor te ‘Astiri’/ Këlliçi: As Turqia nuk ka ndërhyrë me kaq shumë trupa në Siri

nga Editor

Terror policor në zonën e “Unazës së Re” në Tiranë.

Forca të shumte policie kanë rrethuar vendin ku çdo mbrëmje qytetarët e Astirit protestojnë, ndërsa këta të fundit janë të vendosur të vijojnë me kauzën e tyre.

Lidhur me këtë situatë ka reaguar edhe kryetari i FRPD, Belind Këlliçi.

“As Turqia nuk ka ndërhyrë me kaq shumë trupa në Siri, si Edi Rama në “Astir”! Hajduti psiqik Edi Rama, të gjithë qeverisjen e tij e ka ne funksion te pasurimit personal, duke shkelur mbi mundin dhe gjakun e shqiptarëve!”, shkruan Këlliçi në reagimin e tij

Lajme te ngjashme

error: Content is protected !!