Home Aktualitet Unaza e re/ Protestuesja thirrje të fortë: Rrëmbeni armët, ja vdekje, ja liri

Unaza e re/ Protestuesja thirrje të fortë: Rrëmbeni armët, ja vdekje, ja liri

nga Editor

Në fjalën e saj ajo tha se nuk trembet as nga burgu dhe as nga zinxhirët, dhe bëri thirrje për të rrëmbyer armët të gjithë dhe të luftojnë për të drejtën e tyre.

TIRANË- Lindita Protodurari, një nga protesteuset e Unazës së Re, ka mbajtur një fjalë sot gjatë protestës, ku ka thënë se ata nuk tërhiqen deri në fund.

Në fjalën e saj ajo tha se nuk trembet as nga burgu dhe as nga zinxhirët, dhe bëri thirrje për të rrëmbyer armët të gjithë dhe të luftojnë për të drejtën e tyre.

Hapni sytë dhe shikoni, hapni veshët dhe dëgjoni, këtu po bëhet një genocide. Ja vdëkje ja liri, rrëmbeni armët të luftoni të gjithë. Unaza është e jona, ne nuk ka tremb as burgu dhe as zinxhirët dhe do i shkojmë deri në fund”, u shpreh Lindita Protoduari.

Lajme te ngjashme