Ç’po ndodh te Unaza e Re, Rama u çon banorëve policë me maska e kundragaz

Read Time:38 Second

Forca të shumta policie kanë blinduar të dy akset rrugore te Unaza e Re për të mos lejuar zhvillimin e protestës së banorëve të zonës, të cilët si çdo mbrëmje bllokojnë rrugën në shenjë proteste të cilët kërkojnë dëmshpërblim për shembjen për banorëve të zonës së tyre.

Në vendngjarje ndodhen efektivë të Shqiponjave dhe FNSH-së, një situatë e cila nuk është parë më parë.

Në vendngjarje ka mbërritur dhe deputeti Klevis Balliu i cili ka qenë gjithmonë në mbrojtje të këtyre banorëve. Banorët shprehen të vendosur për ta vazhduar protestën edhe mbrëmjen e sotme.

Ditët e fundit janë shoqëruar disa banorë nga kjo zonë për shkak të protestës pas nxjerrjes së ligjit se kush bllokon rrugët dënohet me gjobë deri në 5 vjet burg.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post New York, shkëmbim zjarri në Brooklyn, katër të vdekur dhe tre të plagosur
Next post Tensione në Unazë të Re, Balliu – Ramës: Kërkon gjakderdhje!