Kryetari i FRPD-së takim me Sekretarin e Përgjithshëm të CDU-së gjermane

Read Time:28 Second

Kryetari i FRPD është takuar në Saarbrucken, Gjermani, me Sekretarin e Pergjithshëm të CDU-së, Paul Ziemiak.

Lajmin e ka bërë të ditur Fondacioni Konrad Adenauer në Shqipëri në një postim në profilin zyrtar.


Këtë fundjavë drejtori ynë Dr. Tobias Rüttershoff është në konferencën vjetore (Deutschlandtag) të Junge Union Deutschlands së bashku me Belind Këlliçin partneri ynë FRPD.  Kemi diskutuar çështjet aktuale dhe rolin e të rinjve në politikë me politikanë nga Gjermania – dhe nga e gjithë bota -, përfshirë Paul Ziemiak, Sekretarin e Përgjithshëm të CDU Gjermani.  # dlt19 #jungeunion #te #te rinjtenëpolitikë’
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Balliu: Edvin Rama përballë të pafajshmëve
Next post Thyhet rekordi 65 vjeçar në atletikë