Një ditë e dhunshme e terrori nga pushteti i rilindjes në Unazë të Re

Read Time:1 Minute, 32 Second

Nga Artan Manushaqe

Sot ka qene nje dite e dhunshme e terrori nga pushteti i rilinjdes ne Unaze te Re.

Ne Unaze jane bere shume arrestime e shoqerime!
Po te tenohet te prishet nje proteste legjitime e paqesore e garantuar nga ligji!
Dispozita “bllokim rruge” (sipas pretendimit te tyre qe ka hyre ne fuqi) eshte nje veper penale derivative ne rasitn e Unazes, pra nese ka proteste te paligjeshme ka dhe bllokim rruge te paligjeshme, gjithashtu njoftimi per kete tubim gati 1 vjecar eshte bere me shkim e me goje live, edhe nese e duan keta edhe dje, keshtuqe protesta eshte e ligjshme!

Vendimet profesionale te Prokuroreve te Rrethit Gjyqesor Tirane duke mos nisur procedimet per shume veta keto kohe, kane arsyetuar se protesta eshte legjitime, bazuar ne Kushtetute, KEDNJ dhe Ligjin per “Tubimet”.
Policia, kupola e saj, kane shperdoruar detyren per te disaten here duke u vene nen sherbimin dhe thunderen e krimit te organizuar!
Policia e Shtetit sot ka qene ne Paligjshmeri totale duke u kthyer ne shtet policor edhe defakto!

Sot e me pare ka pasur nje sulm nga nje bande e vene ne sherbim te krimit te organizuar me ne krye edi ramen njeriun qe s’ka per ta nenshtruar Unazen e Re dhe Shqiperine.
Protesta legjitime e paqesore ne Unazen e Re ne mbrotje te banesave e lirive te garantuara nga Kushtetuta do te vazhdoje edhe me fuqishem ne ditet ne vijim.

Nuk na tremb as burgu as presionet e rilindjes, burgu per burrat eshte.
Po rama, ku do shkoje, ku?
Ku do te shkojne edhe ata qe e ndjekin ne cmendurine e tij?

Ne e kemi ndare mendjen, Shqiperine e kemi Atdheun tone e kurresesi s’mund t’ja u leme ne dore bandave shtepine dhe Atdheun tone.
Nuk shuhet protesa as Unaza jo me Shqiperia, rama e krimi i organizuar do te shuhen!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Vokshi, Pampuri dhe Strazimiri ultimatum prukororisë: Identifikoni dhunuesit
Next post Pse japonezët janë më të zhvilluar?