Home Aktualitet Vasili bën denoncimin e fortë: Rama po ndalon shqiptarët që jetojnë në Britani që të vijnë të votojnë

Vasili bën denoncimin e fortë: Rama po ndalon shqiptarët që jetojnë në Britani që të vijnë të votojnë

nga Editor

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili ka dalë me një denoncim të fortë në adresë të qeverisë “Rama”, e cila sipas tij, po pengon emigrantët shqiptarë që duan të vijnë në Shqipëri për të ushtruar të drejtën e tyre të votimit në zgjedhjet e 25 prillit.

“Qeveria e rilindjes po ndalon shqiptarët që jetojnë në Britanine e Madhe qe të vijnë të votojnë!!

Shqiperia vazhdon te bllokoje ne menyre skandaloze sërish fluturimet me Britanine e Madhe edhe për dy javë te tjera.

Arsyetimi absurd i koronavirusit ka zero vlere,sepse ndërkohë Britania e Madhe ka numrin më të ulët në Europë të infektimeve dhe fataliteteve dhe numrin më të lartë të vaksinimeve.

Nderkohe qe nuk ekziston ky bllokim i fluturimeve me shtete te tjera, qe kane shifra shume me te larta te infektimit nga Coronavirusit

Për momentin në Britanine e Madhe fluturimet ndërkombëtare janë të ndaluara me ligj, përveç rasteve të emergjencave dhe PËR TË VOTUAR NË ZGJEDHJE.

Ndersa Qeveria Britanike i lejon shqiptarët të udhëtojmë për të ushtruar të drejtën kushtetuese Komiteti i Ekspertëve të Edi Ramës po ndalon të drejtën themelore për të zgjedhur.

Në Britanine e Madhe ka shumë votues të opozitës, që po pengohen të votojnë.

Komiteti i Eksperteve te Edi Rames te heqe urgjentisht bllokimin e fluturimeve me Britanine e Madhe dhe te mos vazhdoje te behet më pjese e pisllekut politik te Edi Rames se tmerruar nga humbja”, deklaron Petrit Vasili.

Lajme te ngjashme