Home Aktualitet Rama harron që Albcontrol kontrollohet nga qeveria, akuzon Presidentin

Rama harron që Albcontrol kontrollohet nga qeveria, akuzon Presidentin

nga Editor

Albcontrol është një institucion me kapital 100 shtetëror. Drejtori dhe bordi zgjidhen nga Ministria dhe qeveria dhe pjesë e këtij institucioni janë njerëzit e PS dhe në shumë raste të afërm të ministrave dhe deputetëve të PS.

Por kryeministri Edi Rama thotë se për grevën e këtyre punonjësve fajin e ka Presidenti.

“Ilir,dokrrat me injorimin e kërkesave të pseudosindikatës së kontrollorëve dhe predikimet për mosndërprerjen e punës në aeroport nuk pinë ujë!Je një nga dy nxitësit e kësaj goditjeje të çmendur, në kërkimin e palodhur të rrëzimit të qeverisë e të vetë shtetit! T’i harrosh të dyja!”,- shkruan Rama në Facebook.

Lajme te ngjashme