Home Aktualitet Mjeku pushohet nga puna pas kritikave ndaj Manastirliut dhe Ramës

Mjeku pushohet nga puna pas kritikave ndaj Manastirliut dhe Ramës

nga Editor

Një tjetër mjek është pushuar nga puna pas qëndrimeve kundër që ka mbajtur në kohë të ndryshme ndaj politikave shëndetësore të maxhorancës. Mjeku I shkarkuar nga puna është është Sinan Manjani që shërben si bluzë e bardhë në Tiranë.

Lajmin për largimin nga puna e ka dhënë vetë Manjani në një postim në facebook.

Ai shkruan: Të dashur miq, dhe të afërm kolegë dhe të nderuar pacientë, pas 27 vitesh pune, më pushojnë nga puna për bindje politike.

Rasti I mjeku Manjani duhet se është I ngjashëm me atë të mjekut Ilir Allkja, i cili u pushua disa muaj më parë nga puna si mjek në QSUT, për shkak të qëndrimeve të tij në kundërshtim me politikat shëndetësore të qeverisë.  

Lajme te ngjashme