“Rrëshket” Rama “fajin” e ka BE-ja: “Realiteti i Shqipërisë është ndryshe nga ajo që fantazon BE”

Read Time:30 Second

Kryeministri Edi Rama tashmë e sulmon hapur Bashkimin Europian për shkak të përgjigjeve negative që po merr njëra pas tjetrës nga vendet anëtare. Holanda dhe Danimarka kanë thënë JO ndësa Franca kërkon shtyrjen e hapjes së negociatave për vendin tonë.

“Nëse Franz Kafka apo Ismail Kadareja do të kishin pasur mundësinë të ndiqnin nga brenda këtë procesin e vendimmarrjes së BE-së, për të thënë PO a JO për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, do të kishin parë se si realiteti e konkuron edhe fantazinë e tyre të pakonkurueshme…” – ky është postimi i fundit i Ramës në Twitter.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Reforma zgjedhore, Bardhi tregon qëndrimin që ka opozita
Next post Salianji akuza prokurorisë, ja si ka mbrojtur Xhafajn