Home Kronike VIDEO/ Rai3: Kokaina ‘Made in Elbasani’ do të vinte në portin e Vlorës dhe të Durrësit

VIDEO/ Rai3: Kokaina ‘Made in Elbasani’ do të vinte në portin e Vlorës dhe të Durrësit

nga Editor

Mediat italiane e kanë në qendër të shkrimeve dhe kronikave të tyre Shqipërinë.

Në të shumtën e rasteve bëhet fjalë për kronika që kanë në qendër trafikun e drogës.

Në edicionin e lajmeve të orës 19:00 të ditës së sotme, Rai3 ka trajtuar çështjen e kapjes së më shumë se 300 kilogramë kokainë në Brazil që ishte me logon e klubit të futbollit ‘Elbasani’.

Sipas gazetarit italian, kapja e kësaj sasie droge tregon lidhjet e drejtpërdrejta të mafias shqiptare me mafian në Amerikën e Jugut.

Në kronikë thuhet se kjo kokainë do të vinte në Shqipëri dhe do të shkarkohej në portet e Vlorës dhe të Durrësit.

Më poshtë kronika e plotë e TG3:

VIDEO/ Rai3: Kokaina ‘Made in Elbasani’ do të vinte në portin e Vlorës dhe të Durrësit

Posted by Të Paekspozuarit – TPZ.AL on Friday, October 11, 2019

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!