Venecia, tërhiqet Rama: Nuk kishte shkelje kushtetuese, por shkelje ligjore nga Meta

Read Time:25 Second

Pasi mori një shuplakë të fortë nga Komisioni i Venecias, Edi Rama ka nisur terheqjen nga akzuat per pakushtetutshmërinë e Presidentit të Republikës.

Por Rama ndryshe nga qëndrimi i parë ku akuzonte Metën për shkelje Kushtetute tani ka dalë në versionin që nuk kishte shkelje Kushtetute por shkelje ligjore nga Meta.

Në një status të fundit në facebook, Rama shkruan ‘TRE PËRFUNDIME THELBËSORE të Komisionit të Venecias, që konfirmojnë pa asnjë ekuivok, drejtësinë e qëndrimit tonë para, gjatë dhe pas zgjedhjeve të 30 qershorit’

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Integrimi/ Thirrja e fortë e PPE: Të hapen negociatat për Tiranën dhe Shkupin
Next post Raporti i Venecias/ Blushi: Tao Tao dhe Rilindja prodhoi lajm të rremë