Integrimi/ Thirrja e fortë e PPE: Të hapen negociatat për Tiranën dhe Shkupin

Read Time:21 Second

Partia Popullore Europiane është shprehur pro hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropia.

PPE i ka bërë thirrje Komisionit Evropian dhe gjithë familjes evropiane që të hapë negociatat për Tiranën dhe Shkupin.

“Të hapen negociatat për Tiranën dhe Shkupin. Joseph Daul, mbështet hapjen e negociatave. Politika e zgjerimit të BE, mjet për të sjellë paqe në kontinent”, thuhet ndër të tjera në letrën e PPE.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Braimllari: Sot i proceduar duhet të ishte Edi Rama dhe jo banorët e Unazës së Re!
Next post Venecia, tërhiqet Rama: Nuk kishte shkelje kushtetuese, por shkelje ligjore nga Meta