Avioni privat, Berisha i drejton publikisht Ramës, pyetjen e një qytetari

Read Time:34 Second

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka drejtuar publikisht, kryeministrit Edi Rama, pyetjen e ngritur nga një qytetar për shpenzimet e luksit, në raste takimesh zyrtare jashtë vendit.

Komenti i plotë i Berishës:

Baron droge e cileson qytetari dixhital Edvin Mafine!

Ai ka nje pyetje interesante per Edvin Drogen!
Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e tij. sb

Ky sillet fiks si Baron Droge dhe jo si KM me avion privat
Besoj se ka shkelur Ligjin nr 9367 date 07.04.2005 Neni 23/1 “PËR PARANDALIMIN E KONFLIKTIT TË INTERESAVE NË USHTRIMIN E FUNKSIONEVE PUBLIKE”
Meqenese justifikohet se avionin ja sjellin dhurate, por ne kosto eshte dhurate qe e kalon limitin e ligjit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Berisha: Baron droge e cilëson qytetari dixhital Edvin Mafinë!
Next post Tifozët në stadium, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm