Lëkundje të tjera tërmeti në vend, epiqendra zhvendoset në Veri

Read Time:35 Second

Lëkundje tërmeti, kësaj radhe në Verit të vendit. Duket se epiqendra është zhvendosur nga deti Adriatik dhe zona përreth Durrësit, e cila ka qenë tepër aktive prej 21 shtatorit në pjesën Verilindore të vendit.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit, epiqendra ka qenë 1.7 km në veri të Shumatit në Dibër, me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter dhe është ndjerë në orën 07:26 minuta. Nuk ka të dhëna për dëme materiale.

Më 21 shtator pjesa qendrore e vendit u godit nga një tërmet i fortë i shkallës 5.6 dhe u pasua nga disa goditje të tjera në ditët në vijim. Tërmeti la pas qindra shtëpi e objekte të dëmtuara dhe të plagosur.


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Situata e re politike në Kosovë dhe qëndrimi mjeran i Rilindsve
Next post Çmimi Nobel për Letërsinë, Basha: Trishtuese për vlerat tona