Taulant Balla flet në emër të Komisionit të Venecias: Miratohet draft-raport për presidentin Meta!

Read Time:33 Second

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla ndodhet në Itali dhe ka marrë pjesë në punimet e Komisionit të Venecias, nga ku ka deklaruar se draft-raporti është i plotë dhe profesional.

“Draft-opinioni është i plotë dhe analiza është shumë profesionale. Kam disa propozime për amendimin e raportit. Presidenti i Republikës nuk ka bërë asnjë përpjekje për dialog mes partive. Shkeli të drejtën themelore të drejtën për t’u zgjedhur”, ka thënë Balla.

Ditën e sotme është miratuar draft-opinioni përfundimtar, në përgjigje të kërkesës së Komisionit Hetimor Parlamentar për Shkarkimin e Presidentit, Ilir Meta me argumentin se ka shkelur Kushtetutën me dekretin e anulimit të zgjedhjeve të 30 Qershorit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Qeveria Rama shkurton fondet për arsimin e lartë, 2.5 mln euro më të ulëta se vjet
Next post PD: Rëndohet klima e binzesit në Shqipëri, Rama vendos një tjetër barrierë proceduriale antiligjore