KLP e “shpërbleu” duke e përzgjedhur për në SPAK/ Vettingu i “pret” kokën

Read Time:20 Second

Vettingu shkarkon nga detyra prokurorin e Prokurorisë së Tiranës, Ndini Tavani.

Vendimi për prokurorin Tavani ka marrë me shumicë votash, pasi një nga anëtarët e trupës gjykuese të përbërë nga Roland Ilia, Alma Faskaj dhe Brunilda Bekteshi ka qenë kundër.
Kujtojmë këtu se Ndini Tavani ishte një ndër të përzedhurit e Këshillit të Lartë të Prokurorisë për SPAK, (Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion), por është shkarkuar nga KPK.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Tushaj: Edi Rama zgjodhi të bëhet marionetë e Aleksandër Vuçiç, të bashkohemi të gjithë t’i japim fund
Next post Qëllohet me raketa tankeri iranian, frikë për përplasje me Arabinë Saudite