Home Uncategorized “Shqipëria ka nevojë për ndryshim”, sekretari i EPP mbështet Bashën: PS ka kandidatë të “papastër”

“Shqipëria ka nevojë për ndryshim”, sekretari i EPP mbështet Bashën: PS ka kandidatë të “papastër”

nga Editor

Patrick Voller, sekretari për Marrëdhëniet me Jashtë në Partinë Popullore të Evropës ka shprehur mbështetjen e tij për Partinë Demokratike dhe liderin e saj Lulzim Basha.

Voller ka rishpërndarë në rrjetet sociale një video të postuar nga kryedemokrati që përmblidhte aktivitetin e nisjes së fushatës ditën e djeshme, në sheshin “Nënë Tereza.”

Bashkë me videon, Voller shkruan se Shqipëria Evropiane ka nevojë për ndryshim, ndërsa shton se ky ndryshim po vjen pasi PS po kandidon “ me njerëz që janë në listën e zezë të SHBA.”

Postimi I plotë:

“Ndryshimi është i nevojshëm për Shqipërinë Evropiane! Urimet e mia më të mira për PD.

Ndryshimi i nevojshëm është duke ardhur ndërkohë që socialistët po garojnë me njerëz të futur në listën e zezë nga SHBA.”

Lajme te ngjashme