Bejtja: Albin Kurti është një abazhur, që ka ndriçuar rraqet e politikës, gazetarisë dhe shoqërisë civile shqiptare

Read Time:38 Second

Gazetari Andi Bejtja, i ftuar në emisionin “Opinion”, ka komentuar kryeministrin e ardhshëm të Kosovës, Albin Kurti. Bejtja tha se Kurti është një politikan dinjitoz dhe me shumë integritet, i cili e ka ngritur shumë lart diskursin në politikën shqiptare, madje e krahasoi atë me një abazhur ” që ka ndriçuar gjithë rraqet e politikës shqiptare, pazarxhinjtë e gazetarisë, politikës, shoqërisë civile”.

“Albin Kurti e ka ngritur diskursin politik shqipta në një nivel shumë të lartë. Intervisa kishte shumë teza, më shumë dukej si filozof se sa si një lider. Edhe pesë ditë po ndejti, është një abazhur aq i mirë dhe aq i çmuar saqë ka ndriçuar gjithë rraqet e politikës shqiptare, pazarxhinjtë e gazetarisë, politikës, shoqërisë civile, aq mirë sa kushdo tjetër“, u shpreh Bejtja.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Gjikondi: Letrën për Holandën nuk e kanë shkruar vetë 8 ministret
Next post ‘Dosja e fasadave të Ramës’, dëshmia bombë e Metës: Kam plot të tjera, një ditë do i çoj në Arkivën e Shtetit