Banorët e Unazës së Re nuk ndalen, Rama nuk e shuan dot protestën

Read Time:27 Second

Pas arrestimeve të disa banorëve të Unazës së Re dhd ndryshimeve në logj që ndalojnë protestën duke bllokuar rrugën dhe e konsiderojnë vepër penale, të gjithë qyteyarët si çdo mbrëmje kanë dalë në rrugë për të protestuar. Njëzëri ata kërkojnë lirimin e banorëve të ndaluar dhe mbrojtjen e shtēpive të tyre nga projekti korruptiv siç e cilësojnë ata.

Siç ka ndodhur që në nosje të kësaj proteste ish deputetë të Partisë Demokratike kanë mbështetir banorët dhe kauzën e tyre. Klevis Balliu dhe Orjola Pampuri u shfaqën krah banorëve në protestë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post 5 Mashtrimet e Maznikut për Kopshtin Botanik
Next post Meta sfidon të gjithë: Me gjeni nenin që kam shkelur në Kushtetutë dhe jap dorëheqjen