Home Aktualitet 13 tetori, Kryemadhi: KQZ-ja merr atributet e Gjykatës Kushtetuese

13 tetori, Kryemadhi: KQZ-ja merr atributet e Gjykatës Kushtetuese

nga Albina Hoxhaj

Monika Kryemadhi, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim është e ftuar në Nova Media ku po zhvillon një bashkëbisedim me gazetarët Ilir Borova dhe Ermal Hasimja. Që në nisje të bisedës Kryemadhi ka zgjedhur të zhvillojë një bisedë të ngrohtë me të gjithë shqiptarët duke hequr dorë nga titujt dhe duke ju kërkuar gazetarëve që ta quajnë thjesht Monika, ashtu siç kanë vendosur prindërit e saj që ajo të quhet.

Kryemadhi foli për datën e zgjedhjeve të dekretuar nga presidenti i Republikës Ilir Meta.

“13 tetori është një datë dekretuar nga presidenti për zgjedhje, është një dekret i pabotuar në fletoren zyrtare. Ndërkohë që Komisioni qendror i zgjedhjeve ka vendosur të marrë atributetet e Gjykatës Kushtetuese duke mos marrë masa për të organizuar zgjedhjet”, tha Kryemadhi.

NOVA MEDIA LIVE Broadcasting

NOVA MEDIA LIVE Broadcasting

Posted by NOVA MEDIA Albania on Thursday, October 10, 2019

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!