Home Kronike Drejtësia socialiste? Erion Veliaj fiton gjyqin, dënohet për shpifje Albana Vokshi

Drejtësia socialiste? Erion Veliaj fiton gjyqin, dënohet për shpifje Albana Vokshi

nga Albina Hoxhaj

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka fituar gjyqin për shpifje me ish-deputeten e PD-së Albana Vokshi. Kjo e fundit është dënuar me 1 milionë lekë gjobë për shpifje, paraditen e sotme nga ana e Gjykatës së Tiranës.

Veliaj paditi Vokshin për shpifjepas deklaratave nga selia e PD për abuzimet e Veliajt me tenderat.

Pak kohë më parë kryebashkiaku Veliaj fitoi gjyqin edhe ndaj ish-këshilltarit të PD-së, Akil Kraja, i cili u dënua për shpifje, ndërsa lekët e fituara prej tyre pretendon se do t’i investojë në kopshte dhe në çerdhe.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!