Drejtësia socialiste? Erion Veliaj fiton gjyqin, dënohet për shpifje Albana Vokshi

Read Time:29 Second

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka fituar gjyqin për shpifje me ish-deputeten e PD-së Albana Vokshi. Kjo e fundit është dënuar me 1 milionë lekë gjobë për shpifje, paraditen e sotme nga ana e Gjykatës së Tiranës.

Veliaj paditi Vokshin për shpifjepas deklaratave nga selia e PD për abuzimet e Veliajt me tenderat.

Pak kohë më parë kryebashkiaku Veliaj fitoi gjyqin edhe ndaj ish-këshilltarit të PD-së, Akil Kraja, i cili u dënua për shpifje, ndërsa lekët e fituara prej tyre pretendon se do t’i investojë në kopshte dhe në çerdhe.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ndahen çmimet Nobel në Letërsi, ja fituesit
Next post U dënua për shpifje, reagon Vokshi: Rama, Veliaj dhe drejtësia e korruptuar nuk i mbyllin gojën opozitës