Vuçiç ngushëllon Ramën: Po nuk i hapi BE negociatat, nuk është faji yt

Read Time:45 Second

Presidenti i Serbisë, Alexandar Vuçiç ka vendosur të ngushëllojë Edi Ramën për faktin se BE-ja nuk pritet të hapë negociata me Shqipërinë. Vuçiç është shprehur se nëse BE nuk vendos hapjen e negociatave, ky nuk është faji i vendeve, por i BE-së.

 ‘Shpresoj që BE të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, por edhe nëse kjo nuk ndodh, dua t’u them qytetarëve që nuk është faji i tyre pasi BE ka arsye të veta të brendshme’, tha Vucic.

Sa i përket Jugosllavisë së re që po krijon Vuçiç me ndihmën e Edi Ramës, presidenti serb tha se ajo do të bazohet në katër pika: lëvizjen e lirë të kapitalit, njerëzve, mallrave dhe shërbimeve. Presidenti serb tha se takimi i radhës mes tij, Ramës dhe Zaevit do të mbahet në Ohër më 10 nëntor, ku palët do të vijnë me masa edhe më konkrete.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ndërhyri për të mbrojtur 31-vjeçaren, efektivi i policisë nipi i një ish-deputeti
Next post Xhixho: Korporata e Investimeve Strategjike, aferë korruptive. Qeveria të tërhiqet