Home Kronike Ndërhyri për të mbrojtur 31-vjeçaren, efektivi i policisë nipi i një ish-deputeti

Ndërhyri për të mbrojtur 31-vjeçaren, efektivi i policisë nipi i një ish-deputeti

nga Editor

Efektivi Bledar Toçi, është nipi i një ish deputeti të Partisë Socialiste. Polici u plagos në ngjarjen e rëndë që ndodhi në një banesë në lagjen numër dy të qytetit të Kavajës mbrëmë pak pas mesnatës, dhe më pas në kushtet e vetëmbrojtjes, sipas policisë, qëlloi për vdekje Dritan Haxhollin.

Toçi me detyrë Shef i Sigurisë së Brendshme pranë burgut të Durrësit, është konfliktuar me Dritan Haxholli, pasi ky i fundit për motive xhelozie ka qëlluar me armë duke e plagosur policin e burgjeve.

Por në pranga përveç  autorit, policit te burgjeve qe akuzohet per vrasje me dashje, edhe vellai i tij pasi “gjatë kontrollit të banesës së shtetasit B. T. në lagjen nr. 2, në Kavajë iu gjetën dhe u sekuestruan me cilesinë e provës materiale një sasi e dyshuar lëndë kokaine e ndarë në 7 doza që i përkisnin 27-vjeçarit”, vëllait të policit.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!