Home Aktualitet Maliqi: Rama do ngelet në histori si më i korruptuari. E keqja do i vijë nga PS-ja

Maliqi: Rama do ngelet në histori si më i korruptuari. E keqja do i vijë nga PS-ja

nga Editor

Deputeti Lefter Maliqi, përmes një postimi në facebook, thotë se kryeministri Edi Rama do ngelet në histori si qeveritari më i korruptuar. Nga ana tjetër, Maliqi thekson se e keqja Ramës do i vijë nga socialistët, e jo nga opozita. ”Shumë shpejt do përballem me piktorin dështak në parlament dhe ju sguroj për këtë. Ky i mjerë nuk do anëtarësimin e vendit në BE, as hapjen e negociatave pasi do të vjedhi me koncensionet etj etj. E keqja e madhe duhet larguar sa më parë”, shkruan Maliqi në facebook.

Postimi i plotë

Te dashur miq ju informoj se kur flet Kryeministri deshtak ne parlament asnjeher nuk qendroj ne parlament pasi per mua si dhe per ju mbetet e keqja e shqiptareve,ben show e aktrim me veshje skandaloze me shallvare duke shkelur etiken zyrtare,duke mbuluar zullumet,mashtron dhe genjen pasi mbetet e keqja e shqiptareve per cpopullimin,krimin e organizuar,trafiqet e droges,pasigurin,vjedhjet,abuzimet,zaptimin e institucioneve,lidhjet me bandat etj.Sigurisht shume shpejt do perballem me piktorin deshtak ne parlament dhe ju sguroj per kete.Ky i mjere nuk do antaresimin e vendit ne BE as hapjen e negociatave pasi do te vjedhin me koncensionet etj etj.E keqja e madhe duhet larguar sa me pare.Edi Rama do ngelet ne histori si me i korruptuari dhe me i deshtuari,nese ka drejtesi ai duhet te shkoj drejt 313 me byzylyk ne duar dhe te pergjigjet per shkaterrimin e ekonomise,cpopullimin,trafiqet,bashkpunimin me krimin,vjedhjet,korrupsionin etj.Ky i paafte e deshtak nuk do ndryshimin e sistemit zgjedhor pasi ka frike nga socialistet.Ketij Rilindasi deshtak e keqja do i vij nga socialistet,shqiptarer dhe jo nga Opozita.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!