Home Aktualitet Berisha poston videon: 12 muaj, protesta e Unazës së Re, më e gjata në Evropën e pasluftës

Berisha poston videon: 12 muaj, protesta e Unazës së Re, më e gjata në Evropën e pasluftës

nga Editor

Ish-Kryeministri Sali Berisha i ka bërë një homazh ‘heronjve të pamposhtur të Unazës së re’, sicc i quan ai me rastin e  hyrjes në muajin e 12=të të protestës së tyre.

“Protesta e heronjve të pamposhtur të Unazës së Re, më e gjata, më e guximshmja në Europën e pasluftës, hyri në muajin e 12-të të saj. Nderim qëndrestarëve guximtarë, që mbrojnë shtëpitë dhe të drejtat e tyre nga narkoshteti dhe bandat e tij! Ndiqni një minidokumentar kushtuar kësaj proteste”, shkruan Berisha.

Postimi i Sali Berishës (video)

Protesta e heronjve te pamposhtur te Unazes se Re, me e gjata, me e guximshmja ne Europen e pasluftes hyri ne muajn e 12…

Posted by Sali Berisha on Wednesday, October 9, 2019

Lajme te ngjashme