Home Politike Vasili: Ekonomi me sy nga shiu, këtë na bëri peshqesh ky i çmenduri (VIDEO)

Vasili: Ekonomi me sy nga shiu, këtë na bëri peshqesh ky i çmenduri (VIDEO)

nga Editor

Pas deklaratës së sotme të Bankës Botërore, e cila deklaroi se pritet një ulje ekonomike për Shqipërinë për vitin 2019, nënkryetari i LSI, Petrit Vasili akuzon kryeministrin Edi Rama si shkaktarin e kësaj gjendjeje.

Sipas tij, ‘po të kesh këte të cmendurin që dërdellit haluçinacione ne vend të planeve e programeve ekonomike, këtu do të përfundojmë”.

Postimi i plotë:

Ekonomi me sy nga shiu, këtë na bëri peshqesh ky i çmenduri

Banka Boterore deklaron se do te ulet rritja ekonomike se nuk ka rene shi.

Rilindja ndertoi ekonomi primitive qe varet nga shiu ngjan sikur jemi ne lashtesi 2000 vjet me pare dhe jo vend kandidat per ne BE.

Po s’ra shi u tha ekonomia e Shqiperise se 2019.

Po te kesh kete te cmendurit qe derdellit halucinacione ne vend te planeve e programeve ekonomike ketu do te perfundojme

Ja deklarata e Bankes Boterore:

“Ritmi i rritjes ekonomike të Shqipërisë parashikohet të ngadalësohet në 2.9 për qind për shkak të uljes së prodhimit të energjisë elektrike nga pakësimi i rreshjeve” – thuhet në raportin e Bankës Botërore.

Shikoni Videon dhe e kuptoni se me duart e kujt eshte qeverisja.

Ekonomi me sy nga shiu, kete na beri peshqesh ky i cmenduri.(VIDEO).Banka Boterore deklaron se do te ulet rritja…

Posted by Petrit Vasili on Tuesday, October 8, 2019

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!