Rrëfimi me studentët, Presidenti: Ja çfarë më mbeti merak në vitin ’89

Read Time:47 Second

Presidenti i Republikës Ilir Meta po zhvillon një bashkëbisedim me 100 studentët e ekselencës së Universitetit Europian të Tiranës. Në këtë takim, Meta rrëfue edhe një peng na koha kur ishte student. Objektivi im i parë ishte që të dilja i pari në shkollë që të bëhesha pedagog. Nuk e kisha menduar kurrë që do bëshesha Presidenti, kryeministër apo ministër. Na fakultet kam mësuar gjëra të jashtëzakonshme. Ajo që më ka mbetur merak, duhej që të kasha ditur italisht. Në ’89 erdhën pesë bursa por nuk isha ndër më të mirët në këtë gjuhë për ta vajtur në studime në Bari. “- tha ai.

Më tej Presidenti foli mbi plagën e emigrimit, ku tha se duhet ndalur largimi i të rinjve. “Kemi një tendencë shqetësues që ikin jo vetëm ata që duan të punojnë, por edhe ata që kanë stabilitet ekonomik shoqëror por që kanë një pasiguri dhe nuk ndihen aty ku duhen”- deklaroi kreu i shtetit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ironia e Publicistit Ylli Dylgjeri: Gent Cakaj si gjahtari leshko…
Next post Mesazhi i Metës: Shqipëria ka “diell” për të gjithë