Home Politike Shqipëria renditet e para në botë për kërkesat për azil duke ja kaluar dhe Sirisë…

Shqipëria renditet e para në botë për kërkesat për azil duke ja kaluar dhe Sirisë…

nga Editor

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari, ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama se me politikat e tij ka varfëruar varfëruar qytetarët. Sipas Braimllarit, qeverisja e Edi Ramës ka shpopulluar vendin.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Braimllari shprehet se “Pasiguria publike, varfëria, mungesa e vendeve të punës, shkatërrimi i biznesit të vogël, përqëndrimin e ekonomisë ne duart e oligarkisë i kanë bërë qytetarët që sot shpresën dhe të ardhmen ta shohin larg kufijve të Shqipërisë. Ka vetëm një rrugë, largimin e Edi Ramës dhe qeverisë së tij të hajduterisë që të çlirohet ekonomia dhe të kthehet prosperiteri në vend.”

Shqiperia renditet e para ne bote per kerkesat per azil duke ja kaluar dhe Sirise.

Kjo eshte politika kriminale e Edi Rames ku largimi masiv i te rinjve dhe qytetareve sot eshte semundja me e madhe e vendit.
Edi Rama dhe qeveria e tij fokusin kryesor e kane tek hajduteria dhe jo tek sherbimi qytetar.
Edi Rama gjate qeverisjes se tij ka shpopulluar vendin sepse politika e tij ka varferuar qytetaret ka humbur shpresen dhe besimin tek te rinjte.

Pasiguria publike, varferia, mungesa e vendeve te punes, shkaterrimi i biznesit te vogel, perqendrimin e ekonomise ne duart e oligarkise i kane bere qytetaret qe sot shpresen dhe te ardhmen ta shohin larg kufijve te Shqiperise. Ka vetem nje rruge, largimin e Edi Rames dhe qeverise se tij te hajduterise qe te çlirohet ekonomia dhe te kthehet prosperiteri ne vend.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!