Sulo: Në datë 18 tetor nuk hapen negociatat, ikën kryeministri

Read Time:44 Second

Gazetari Arion Sulo i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora tha se në datën 18 tetor nuk do të hapen negociatat, ndërsa kryeministri më pas do të ikë.

Sulo:  Kanë mbaruar punë me Ramën ata (ndërkombëtarët). Ne harruam një komponente shumë të madhe, datën 18. Në datë 18 ne kemi vendimin për negociatat. Nuk do hapen. Ka 4 vjet që jemi për të marrë vendimin e negociatave dhe 4 herë refuzim. 4 vjet në qeverinë Rama jemi justifikuar me gjeopolitikën,  me konfliktet e brendshme, po tani që ikën Maqedonia e Veriut? Maqedonisë do ti thuhet po pa kushte. 

Ikën kryeministri menjëherë. Do lerë fëmijët tanë dhe fëmijët tanë do ti lërë te oborri i pasur i Evropës. Do ti lërë te dera e mbyllur e Evropës. S’ka portë për ne të hapur. Do ketë një zhvillim politik ky vendim për ne.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kosova s’është shtet nëse s’e njeh Rusia e Kina”, Haradinaj i përgjigjet kryediplomatit të BE
Next post Fotoja me Obamën/ Berisha: Rama i tmerruar, do dënohet 8 vjet burg