Home Politike Koha për të larguar Piktorin/ Kosova, leksion demokracie Shqipërisë

Koha për të larguar Piktorin/ Kosova, leksion demokracie Shqipërisë

nga Editor

Kosova rreth 11 vjet shtet zhvillon zgjedhje te lira e demokratike, me mbi 20 të ndaluar për fotografim vote e shkelje të Kodit Zgjedhor,numëron votat për 4 orë me mbi dy kandidat për Kryeministër e mbi dy kualicione në garë. Shqiperia 30 vjet demokraci dhe mbi 70 vjet shtet akoma nuk zhvillon zgjedhje të lira pasi është e marrë peng nga oligarkët dhe krimi i organizuar

Duhet urgjent ndryshim i sistemit elektoral,masa të ashpra ndëshkimi për këdo që cënon procesin e rregullt të votimit,duhen mbi dy alternativa dhe mbi dy kandidat për Kryeministër në garë,në mënyrë që vendi ynë të jetë i lire, demokratik dhe me të ardhme të sigurt drejt Europës.

Urime Qeverisë së re të Kosovës dhe suksese në plotësimin e aspiratave të popullit të saj në rrugën e sigurt të demokracisë, zhvillimit ekonomik dhe integrimit europian. Kosova leksion demokracie Shqipërisë. Koha per te larguar piktorin deshtak sa me pare me çdo mjet demoktatik.”, shkruan deputeti Lefter Maliqi në postimet bëra në faqen e tij në rrjetet sociale./

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!