Home Politike Vasili/ Albin Kurti flet shumë qartë për miqtë e zemrës të Edi Rames (Video)

Vasili/ Albin Kurti flet shumë qartë për miqtë e zemrës të Edi Rames (Video)

nga Editor

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti doli fitimtar i zgjedhjeve të parakohshme palamentare në Kosovë. Në lidhje me marrëdhënien me Shqipërinë, Kurti më herët është shprehur kundër kryeministrit Edi Rama dhe këshilltarit të tij, Baton Haxhiu. Më 4 shkurt të këtij viti, në një deklaratë për mediat, Kurti tha se nuk pranon një keqqeverisje nga Tirana zyrtare, pasi oligarkët dhe mafia po shkatërron Shqipërinë. ”Jo vetëm Shqipëria destabilizohet nga kjo mënyrë qeverisje”, thekson Albin Kurti, ”por edhe Kosova dobësohet e copëtohet”.

Në lidhje me këtë deklaratë ka reaguar dhe Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili i cili shprehet se Albin Kurti flet shumë qartë për miqtë e zemrës të Edi Ramës,që punojnë kundër Shqipërisë dhe Kosovës

Albin Kurti flet shume qarte per miqte e zemrës te Edi Rames,qe punojne kunder Shqiperise dhe Kosoves.(VIDEO).

Ndaj edhe populli shqiptar thote: “me thuaj se me ke rri,qe te te them cili je”!

Albin Kurti flet shume qarte per miqte e zemrës te Edi Rames,qe punojne kunder Shqiperise dhe Kosoves.(VIDEO).Ndaj edhe populli shqiptar thote: "me thuaj se me ke rri,qe te te them cili je"!

Posted by Petrit Vasili on Monday, October 7, 2019

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!