Manjani: Çfarë zgjedhjesh! Çfarë demokracie!

Read Time:25 Second

Nga Ylli Manjani

Çfarë zgjedhjesh!
Çfarë demokracie!

Votim, numërim dhe rezultat brenda dit-natës.

As zhurmë, as shamata.

Kosova zgjedh demokratikisht në një sistem proporcional dhe me lista të hapura.

Kosova zgjidh krizën politike me zgjedhje, si çdo komb e edukuar demokratikisht.

Kosova, shtet i ri me kufizime absurde deri tek lëvizja e lirë është shembull demokracie!

Republika e Shqipërisë është turp e faqja e zezë!

Politika të mos hajë më shumë m… (ose të hanë po tu hahet), por të mësojë nga Kosova!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kosovë, mbyllet zyrtarisht numërimi, Albin Kurti kryeministri i ri i vendit
Next post Paloka: Nuk ka Reformë Zgjedhore pa PD, Rama e dinte që s’hapen negociatat, ka bërë ‘luftë’ diplomatike që …