Kryemadhi uron fituesit e zgjedhjeve: Kosova dha leksion demokracie

Read Time:51 Second

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka uruar fituesit e zgjedhjeve në Kosovë, ndërsa ka thënë se  ditën e djeshme ishte një tregues i shkëlqyer i maturisë demokratike.

Më tej Kryemadhi shkruan se Kosova dha shembull të kulturës demokratike dhe përgjegjësisë qytetare.

Reagimi i Kryemadhit:

Zhvillimi i zgjedhjeve në Republikën e Kosovës ditën e djeshme ishte një tregues i shkëlqyer i maturisë demokratike që kanë arritur qytetarët dhe përfaqësuesit e tyre politik.

Kosova dha një shembull të kulturës demokratike dhe përgjegjësisë qytetare, i cili do të ndikojë pozitivisht në rritjen e statusit ndërkombëtar të saj.

Uroj përzemërsisht gjithë drejtuesit e forcave politike për suksesin dhe sjelljen e tyre në zgjedhje.

Dëshiroj të shikoj sa më parë krijimin e qeverisë dhe konstituimin e instucioneve të dala nga këto zgjedhje për ti shërbyer qytetarëve të Kosovës dhe për të realizuar me sukses sfidat që qëndrojnë përpara saj, në drejtim të antarësimit të saj të mëtjeshëm në gjithë organizatat rajonale dhe ndërkombëtare, dhe veçanërisht në përparimin e integrimit të saj në Evropë. 🇦🇱 🇽🇰

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Vasili: Ki turp nga Kosova or ti i sëmuri i Surrelit!!
Next post Kosovë, mbyllet zyrtarisht numërimi, Albin Kurti kryeministri i ri i vendit