Home Aktualitet Zhduket ish-arbitri italian në Shqipëri, makina që mori me qira u gjet e djegur në Pukë

Zhduket ish-arbitri italian në Shqipëri, makina që mori me qira u gjet e djegur në Pukë

nga Sonila Osmanaj

Prej më shumë se dhjetë ditësh ish-arbitri italian, Davide Pekoreli, është zhdukur prej në Shqipëri. Mediat italiane shkruajnë se makina që kishte marrë me qira ai në Aeroportin e Rinasit u gjet u djegur ndërkohë që brenda saj kishte disa objekte të Pekorelit.

Ai ka në pronësi një restorant në Lama, bashkia San Xhustion, ka arbitruar gjatë karrierës në Serinë C italiane, ndërsa ka shërbyer si arbitër i katërt në Serinë A.

Pekoreli kishte fëmijë me një shqiptare dhe prej një viti kishte nisur të investonte edhe në Tiranë. Ai kishte marrë me qira në makinë në datën 9 Janar. Kjo e fundit u gjet e djegur në rrugën Gjegjan-Reps, në Pukë

Lajme te ngjashme

error: Content is protected !!