U betua se do të mbyllte emisionin nëse humbte PDK, qan live Baton Haxhiu

Read Time:34 Second

Për zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, të cilat u zhvilluan ditën e djeshme, Baton Haxhiu vuri një bast të fortë, nëse PDK nuk do të fitonte, ai do të mbyllte televizionin e tij. “Nëse nuk fiton Kadri Veseli, mbyll televizionin”, kështu u shpreh disa javë më parë ai, por rezultatet treguan të kundërtën.

Teksa dje Kadri Veseli pranoi publikisht humbjen, Haxhiu është parë i përlotur në ekranin e Klan Kosovës.

Deri më tani janë numëruar mbi 95% e kutive dhe Albin Kurti ka marrë 25.79% të votave. Pas saj vjen Lidhja Demokratike e Kosovës me 25,05%, të votave.  E treta në garë rendit PDK-ja me 21, 15% të votave.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Koncesioni i hemodializës trajtoi vetëm 30% të pacientëve më 2018, fondi në gjyq për pagesat
Next post BBC për zgjedhjet në Kosovë: Partitë e opozitës shpallin fitoren