Home Aktualitet Andi Bushati: Zgjedh Metën, jo Ramën e kapur nga oligarkët

Andi Bushati: Zgjedh Metën, jo Ramën e kapur nga oligarkët

nga Sonila Osmanaj

Gazetari Andi Bushati ka vlerësuar qëndrimet e Presidentit Ilir Meta kundër akteve të qeverisë “Rama”. Në një intervistë për Euro News Albania, Bushati shprehet se personalisht mbështeste qëndrimet e kreut të shtetit, pasi kanë qenë të vetmet akte ligjore denoncuese ndaj kryeministrit Edi Rama.

“Mes një kryeministri të kapur nga oligarkët dhe një presidenti të kapur nga vetvetja, unë zgjedh këtë të dytin”,- deklaroi ndër të tjera Andi Bushati.

Lajme te ngjashme

error: Content is protected !!