Home Aktualitet LSI Durrës: Veliera me vlerë 6 milion dollarë, tani rrezikon drejtuesit e automjeteve

LSI Durrës: Veliera me vlerë 6 milion dollarë, tani rrezikon drejtuesit e automjeteve

nga Sonila Osmanaj

Rexhina Leka, anëtare e Kryesisë së LSI Durrës, ka denoncuar shpërdorimin e fondeve në këtë qytet. Teksa ka postuar disa foto të Velierës në Durrës, që ka kapur një kosto prej 6 milionë dollarësh, thotë se ky investim po rrezikon edhe drejtuesit e automjeteve.

Postimi i plotë

Kjo është Veliera me kosto marramendëse prej 6 milionë dollarësh, të shpërdoruara e zhvatura nga xhepat e taksapaguesve të Durrësit, e cila përveçse ka mbulur me beton këtë zonë me vlera arkeologjike, por rrezikon edhe drejtuesit e automjeteve. Prandaj Durrësi përmbytet dhe është i varfër sepse jemi një qytet vjedhur dhe i zhvatur. Më 25 prill të largojmë përgjithmonë sektin e betonit dhe korrupsionit.

Lajme te ngjashme

error: Content is protected !!