Home Aktualitet Vaksina/ Buzhala thumbon Ramën: Shoq, thjesht po don me e shpetu b*then tande

Vaksina/ Buzhala thumbon Ramën: Shoq, thjesht po don me e shpetu b*then tande

nga Sonila Osmanaj

Gazetari dhe analisti i njohur Berat Buzhala nëpërmjet një postimi në “Facebook” ka thumbuar përsëri Kryeministrin Edi Rama, lidhur me vaksinë anticovid që ai bëri të hënën e 11 janarit.

Buxhala theksoi se politikanët që e marrin vaksinën të parët, duan të duken se po bëjnë një sakrificë të madhe për popullit, por në fakt ata janë duke shpëtuar b*thën e vet.

Postimi i plotë i Berat Buzhalës në Facebook:

Une ma pak deshna kur hy me flejt, se sa qysh ish kane deshe Edi Rama dje kur e merrke vaksinen. U dokke sikur me deshte me e bo EKG’ne.

Nejse, edhe nje send interesant, keta politikanet qe po i marrin te paret vaksinat, diqysh po dojne me e shite edhe kete akt si nje sakrifice per popullin. Demek, qe na po e marrim te paret. Shoq, thjesht po don me e shpetu bothen tande.

Lajme te ngjashme

error: Content is protected !!