Home Aktualitet Kur Rama bërtiste: Shëndetësi falas. Berisha: Solli mjekësinë e ryshfetit 8 milion lekë

Kur Rama bërtiste: Shëndetësi falas. Berisha: Solli mjekësinë e ryshfetit 8 milion lekë

nga Sonila Osmanaj

Kur erdhi në vitin 2013 në qeveri, Rama premtoi shëndetësi falas, por në fakt tani që po largohet ka lënë një shëndetësi të korruptuar gjë që e dëshmoi edhe mbrëmë një video skandaloze ku një sanitare i mori 8 milion lekë vajzës së një paciente në Spitalin Covid-2, e cila më pas ndërroi jetë pa marrë shërbimin e duhur.

Ish-kryeministri Berisha ka postuar pikërisht një video të Ramës së para se të vinte në qeveri që bërtiste për shëndetësi falas, ndërkohë që e ka kthyer sot në një shërbim ku jeta blihet shtrenjtë.

“Premtoi mjeksi falas, solli mjekësinë e ryshfetit 8 milione lek për të sëmurë.

Ndiqeni dhe shpërndajeni sipas deshirës këtë video. Sb’-shkruan Berisha

Lajme te ngjashme

error: Content is protected !!