Home Aktualitet DW: Komandatët e Luftës mposhten bindshëm

DW: Komandatët e Luftës mposhten bindshëm

nga Albina Hoxhaj

Pas mbylljes së qendrave të votimit në Kosovë dhe publikimit të disa exit-polleve të para, vijnë edhe reagimet e para nga mediet ndërkombëtare.

Deutche Welle, në edicionin e saj në gjuhën serbe, në një artikull me titull “Zotërinjtë e Luftës mposhten bindshëm”, i bën jehonë suksesit paraprak të opozitës në Prishtinë.

Në këtë shkrim kanë cituar exit pollin e bërë nga Klan Kosova, i cili ka nxjerrë me rezultat të barabartë prej 30 për qind, PDK-në të tretën me 22.28 për qind, AAK-PSD 10.58 për qind, ndërkohë NISMA me 4. 41 për qind.

DW thotë se kjo është hera e parë që qeveria e re do të mund të projektohet pa politikanët që kanë qenë pjesë e UÇK-së.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!